Küpsised

Küpsisefailid kujutavad endast faile, mis sisaldavad saidi edastatud teavet ja mis salvestatakse kasutaja seadmesse. Küpsiste sisu ei võimalda tuvastada kasutajat ega pääseda kasutaja seadmes olevate teiste failide juurde. Küpsised võivad sisaldada saidi nime, kuupäeva, kellaaega jne ning neile antakse kordumatu number, mille järgi kasutaja need ära tunneb

Küpsiste salvestamine võimaldab ära tunda kliendi arvuti ja nii ei pea klient saidi või selle osa korduval külastamisel iga kord uuesti andmeid sisestama. Küpsised hõlbustavad saidi kasutamist ning neid kasutatakse saidi arendamiseks ja selleks, et teha sait kasutajate jaoks mugavamaks, samuti selleks, et kindlaks teha ja mõista kasutajate ootusi ning näidata teatud reklaame vastavate sihtrühmade erinevatel saitidel lähtuvalt saidi varasematest külastustest.

Teenuse kasutaja võib igal ajal teha küpsiseseadetes muudatusi.  Neis seadetes saab küpsiste automaatset töötlemist muuta, lubada/keelata.

Veel teavet küpsiste kohta.

  • Küpsised salvestatakse teie brauserisse, failid salvestatakse ajutiselt seadmesse ja teatud aja möödumisel kustutab seade need automaatselt.
  • Küpsised salvestatakse teie brauserisse, failid jäävad ajutiselt seadmesse, kuni kasutaja need käsitsi eemaldab.
  • Ettevõtete ja teenuspakkujate reklaamiserveritest pärit analüüsiküpsised ja reklaamifailid kohandatakse kasutajaga, tema eelistuste ja harjumustega. Neid faile kasutatakse reklaami tõhususe hindamiseks, näiteks selleks, et teada saada, kui paljud inimesed on vaadanud teatud reklaami ja külastanud reklaamija saiti. Need küpsisefailid koguvad teavet ja edastavad seda kolmandatele isikutele. Näiteks Google Adwordsile või Google Analyticsile, kes hoiab küpsisefaile 26 kuud ja seejärel kustutab need automaatselt. Täiendava teabe saamiseks küpsisefailide kasutamise kohta külastage kolmandate isikute saite.

Teavet selle kohta, kuidas kasutajad saavad keelduda Google'i küpsisefailidest, Google'i reklaamieelistustest või kolmanda osapoole teenusepakkujate küpsisefailidest, saab algatusliku reklaamivõrgu keeldumislehelt.

Selle saidi küpsisefaile on lihtne lubada või keelata: nõustun / ei nõustu küpsisefailide kasutamisega.

Olgu öeldud, et kasutatavad küpsisefailid ei saa teie seadet kahjustada. Parema kasutajakogemuse ja saidi täieliku toimimise huvides soovitame küpsisefaile hoida, sest sel juhul saate täielikult kasutada saidi kättesaadavat sisu ja isikupärastatud funktsioone.